2019 ISCA Boys All-District Teams

District 1 Boys All-District 
First Surname School Grade Position District
1 Charlie Eaton Chesterton 11 GK 1
2 Niko Djukic Merrillville 12 GK 1
3 Kyle Tupper South Bend St. Joseph 11 GK 1
4 Seth Conway Chesterton 12 F 1
5 Gian Marco Frassineti South Bend St. Joseph 12 MF 1
6 Jacob Maldonado Merrillville 12 MF 1
7 Tedros Berelsman Warsaw 12 D 1
8 Cam Chappell Northridge 11 F 1
9 Michael Baughman Mishawaka Marian 12 D 1
10 Emilio Zambrano Lake Central 11 MF 1
11 Carson Cooke West Lafayette 11 F 1
12 Bryan Ramirez Elkhart Central 12 MF 1
13 Owen Nifong Argos 12 D 1
14 Damian Vargas Elkhart Memorial 12 D 1
15 PJ Katona Munster 12 MF 1
16 Alann Torres Bethany Christian 10 MF 1
17 Zack Bowser Chesterton 11 F 1
18 Hayden Eaton Crown Point 11 MF 1
19 David Gomez Illiana Christian 12 F 1
20 Andre De freitas North Wood 11 MF 1
21 Jake Wichlinski Hammond Bishop Noll 11 F 1
22 Logan Mersman Valparaiso 12 F 1
23 Cesar Valdez Goshen 11 D 1
24 Dane Richardson Highland 11 F 1
25 Tanner Sallee Northridge 12 D 1
District 1 Boys 2nd Team
1 Hunter Renner Mishawaka Marian 12 GK 1
2 Colton Markley Argos 11 GK 1
3 Tim Giannini Munster 12 GK 1
4 Collin Moren Bremen 11 F 1
5 Nick Biel Chesterton 11 MF 1
6 Quentin Enyeart Lake Central 10 D 1
7 Eli Kosiba Rensselaer Central 12 MF 1
8 Blake Burns Warsaw 12 F 1
9 Kristian Simakoski Crown Point 11 F 1
10 Jivino Ramos Griffith 11 F 1
11 Samuel Thomas John Glenn 11 MF 1
12 Brody Gust Northridge 12 MF 1
13 Nana Nnuro-Frimpong Munster 11 F 1
14 Jonny Wang Mishawaka Marian 12 MF 1
15 Najeem Bean Elkhart Central 11 F 1
Jereme Rainwater, Lake Central D1 Boys COY
District 2 Boys All-District
  First Surname School Grade Position District
0 Adam Carter Noblesville 12 GK 2
2 Brendan Weiger Fishers 12 GK 2
3 Logan Gonzalez FW Carroll 11 GK 2
4 Palmer Ault Noblesville 10 MF 2
5 Spencer Holland Noblesville 10 MF 2
6 Jack Miller Noblesville 12 MF 2
7 Angel Roque Granados Fishers 11 MF 2
8 Keviin Oneil Park Tudor 12 2
9 Peyton Fosnough FW Carroll 12 2
10 Isa Sayeed Hamilton Southeastern 11 2
11 Ibai Marro Leo 12 MF 2
12 Trevor Horton FW Carroll 12 2
13 Reese May Fishers 12 MF 2
14 Sam Kay Hamilton Southeastern 11 MF 2
15 Tumi Malatse Concordia 12 2
16 Jerrick Mennen WL Harrison 12 MF 2
17 Sam Michaels FW Carroll 12 MF 2
18 Parker Stewart Lakeland Christian 12 F 2
19 Harrison Christman Noblesville 12 MF 2
20 Luis Malanga Culver 12 MF 2
21 Juan Perez Logansport 11 2
22 Edward Yousak New Castle 12 2
23 Gabriel Araujo Lage Kokomo 12 MF 2
24 Zach Castro Fishers 12 MF 2
25 Drew Barnes Noblesville 11 F 2
District 2 Boys 2nd Team  
1 Saed Anabtawi FW Canterbury 9   2
2 Ty Koenig Concordia 12   2
3 Joel Thompkins Culver 12   2
4 Quinn Manford Fishers 11   2
5 Tommy Newton WL Harrison 12   2
6 Max Robbins Heritage 11   2
7 Aniket Sundaresh Hamilton Southeastern 12   2
8 Peyton Miller Hunington 12   2
9 Trevor Wise Leo 12   2
10 Isak Lagerkvist Marion 12   2
11 Alan Bernardez McCutcheon 11   2
12 Leo Nino Cuevas Northrop 12   2
13 David McWilliams Park Tudor 12   2
14 Brennan Jones Pendleton Heights 12   2
15 Kaj Moore Pendleton Heights 12   2
Kenneth Dollaske, Noblesville D1 Boys COY
District 3 Boys All-District 
First Surname School Grade Position District
1 Alan Johnson North Central 12 GK 3
2 Abe Buescher Greenfield Central 11 GK 3
3 Gavin Raff Zionsville 10 GK 3
4 Ben Weidner Zionsville 12 M 3
5 Josemir Gomez North Central 11 F 3
6 Chris Freeman Zionsville 12 M 3
7 Caleb Mundell Greenfield Central 12 M 3
8 Zack Bell Greenfield Central 12 M 3
9 Jake Plant North Central 12 D 3
10 Julian Smith Lawrence Central 12 M 3
11 Cam Greesoon Zionsville 12 D 3
12 Noah Yohannes Brownsburg 12 M 3
13 Sam Thiel Carmel 12 M 3
14 Will Payton Plainfield 12 D 3
15 Ivan Felix Lawrence North 12 F 3
16 Jerry Little North Central 12 M 3
17 Kabiru Gafar Ben Davis 10 F 3
18 Nicholas Victor Cathedral 12 F 3
19 Hudson Gongwer Avon 12 M 3
20 Alan Sanchez Warren Central 12 M 3
21 Miguel Ayala-Luna Westfield 12 M 3
22 Colden Whitt East Central 12 M 3
23 Jackson Monsey Carmel 12 D 3
24 Ethan Lewis Plainfield 11 MF 3
25 Tyler Murphet Greenfield Central 12 F 3
District 3 Boys 2nd Team
1 Thomas Phillips North Central 12 F 3
2 Evan Miller Zionsville 12 M 3
3 Chad Williams Avon 12 F 3
4 Mandela Cybahiro North Central 12 M 3
5 Gabe Wells Warren Centraal 11 F 3
6 David Green Westfield 11 F 3
7 Brent Gleason Cathedral 12 D 3
8 John Halvorsen Greenfield Central 10 M 3
9 Cole Martin Connersville 11 F 3
10 Jacob Chaplin Speedway 12 D 3
11 Casey Radenheimer Lawrenceburg 12 D 3
12 Josh Kuller Zionsville 12 M 3
13 Gabe Moorman Carmel 12 GK 3
14 Luis Escamilla Ben Davis 12 M 3
15 Hayden Klaum Danville 12 M 3
Rob Jordan, Zionsville D3 Boys COY
District 4 Boys All-District
First Surname School Grade Position District
1 Austin Himebaugh Bloomington North 11 GK 4
2 Zach Roberts Columbus East 12 GK 4
3 Braden Matthews Princeton Community 12 GK 4
4 Eric Stiles Columbus East 12 MF 4
5 Jorge Nieto Columbus East 12 MF 4
6 Grant Niehaus Washington 12 D 4
7 Jackson Kabrick Jasper 12 MF 4
8 Isaac Bennett Evansville Memorial 11 F 4
9 Xander Ochsner Floyd Central 12 MF 4
10 Sam McConnell Castle 11 D 4
11 Licson Regis Princeton Community 12 F 4
12 Drake Dickens Evansville North 11 D 4
13 Colin Doyle Bloomington South 12 D 4
14 Owen Mahin Franklin Community 12 D 4
15 Colin Parry Center Grove 12 F 4
16 Garland Hall Evansville Memorial 11 MF 4
17 Samuel Hodge Evansville Memorial 12 D 4
18 Bawi Cung Lian Perry Meridian 12 MF 4
19 Christopher Quisenberry Columbus East 10 F 4
20 Justin Barthel Gibson Southern 11 MF 4
21 Brian Elizarraras Jasper 12 F 4
22 Sergio Aguilar Perry Meridian 12 D 4
23 Aaron McDaniel Center Grove 11 MF 4
24 Jackson Mitchell Castle 10 MF 4
25 William Talens Terre Haute South Vigo 11 D 4
District 4 Boys 2nd Team
1 Brady Hill Washington 12 F 4
2 Logan Wilson Bloomington South 12 MF 4
3 Bradly Watson Evansville Harrison 11 MF 4
4 Zach Fortune Heritage Hills 12 MF 4
5 Ian Holt-Hazeltine Bloomington North 11 MF 4
6 Jonah Weinzapfel Evansville Mater Dei 12 F 4
7 Hayden Krebs New Albany 12 F 4
8 Josh Williams Center Grove 12 D 4
9 Luciano Salemi Perry Meridian 12 GK 4
10 Jack Gleason Silver Creek 12 F 4
11 Trevor Pike Whiteland Community 12 MF 4
12 Zach Stidham Austin 12 F 4
13 Jose Perez-Paz Bloomington North 12 D 4
14 Graham Keele Columbus North 12 F 4
15 Marcus Burgher V North Harrison 12 MF 4
Brad Barber, Columbus East D4 Boys COY