All-District

2016 ISCA All-District - Boys

ISCA All-District    1st Team   District 1   Boys    
First  Surname School Grade Position
Owen Hallas Chesterton 12 Forward
Kiriako Tsoukalas Munster 12 Midfield
Louie Nanni South Bend St. Joesph's 12 Midfield
Chris Baranowski Lake Central 12 Midfield
Josh Gonzalez Portage 12 Forward
Derek O'Dell Chesterton 12 Midfield
Boze Spaseski Crown Point 12 Defense
Cole Rainwater Lake Central 10 Forward
Mitchell Moynihan Highland 12 Midfield
Luiz Ivan Gomez Pazos Penn 12 Midfield
Juan Villa LaPorte 12 Forward
Naser Taharwah Lake Central 12 Forward
Jordan Morris Mishawaka Marian 11 Forward
Kegan Shiflet John Glenn 12 Midfield
Maximiliano Frausto Mishawaka Marian 12 Defense
Oscar Hernandez Merrillville 12 Forward
Gunnar Sadowey South Bend St. Joesph's 12 GK
Kosta Karagan Munster 12 GK
         
ISCA All District 2nd Team District 1      
First  Surname School Grade Position
Gio Castaneda South Bend St. Joseph's 12 Forward
Jake Sherman Andrean 12 Defense
Brenden Melvin Wheeler 12 Forward
Axel Valenzuela South Bend Adams 11 Forward
Tyler Schroeder Chesterton 12 Defense
Nick Surber Hebron 12 Midfield
Eric Salzeider Munster 12 Midfield
Alfonso Soto Hammond Bishop Noll 12 Forward
Andrew Fullmer Penn 12 Forward
Evan Mercurio Penn 11 GK
         
ISCA All-District  1st Team     District 2  Boys    
First  Surname School Grade Position
Demitrious Lee Carroll  12 GK
Josh  Gorbal Concord 11 GK
Vincent Stone Argos  12 Forward
Collin  Schlatter Carroll  12 Defender
Noah  Fleming Carroll  12 Forward
Matthew Granitz Concord 11 Midfield
Javier  Vera Elkhart Central 12 Forward
Jaime Mayorga Elkhart Memorial 12 Midfield
Will  Allison FW Northrop 12 Defender
Billy Guerrero FW Northrop 12 Midfield
Tristan  Bigelow Garrett HS 12 Midfield
Lucas  Bontreger Goshen 11 Forward
Marco Navarro Homestead 10 Defender
Reid Sproat Leo 10 Midfield
Doug  Overmyer Plymouth 12 Defender
Uriel Macias West Noble  12 Forward
Ricardo Resendiz West Noble  12 Midfield
Keegan McArdle FW Canterbury 11 Defender
         
ISCA All District 2nd Team District 2    
Oscar Ocampo Elkhart Memorial 12 Midfield
John Steiner Homestead 12 Midfield
Ryan Bloom East Noble 12 Defender
Mason Perry Elkhart Central 11 Defender
Denilson  Madrid Fort Wayne Northrop 11 Forward
Marcos Hernandez Goshen 11 Forward
Eric Ocock Warsaw 11 Forward
Mario Murillo West Noble 12 Midfield
Dalton Misner Westview 12 Midfield
Will Hathaway Lakewood Park Christian 12 GK
         
ISCA All-District    1st Team   District 3  Boys    
First  Surname School Grade Position
Sam Williams McCutcheon 12 Defender
Yuki Asano Fishers 12 Defender
Mohamed Ayad West Lafayette Harrison 12 Forward
Eli Quivey Hamilton Southeastern 12 Midfield
Alex Webb West Lafayette Harrison 12 Midfield
Keagan  James Kokomo 12 Forward
Matt Kuster Hamilton Southeastern 11 Forward
Jakub Hall West Lafayette Harrison 11 Forward
Mike Kwiatkowski Noblesville 12 Forward
Wes Erny Anderson 12 Forward
Benjamin Cole Eastern 12 Midfield
Jordan Springman Hamilton Heights 12 Midfield
Max Miller West Lafayette Harrison 11 Midfield
RJ Macomber Marion 11 Forward
Daniel Madan West Lafayette   11 Defender
Ethan Pulliam Hamilton Southeastern 11 Defender
Calvin Walters West Lafayette Harrison 11 GK
Felix Sendejas Noblesville 12 GK
         
ISCA All District 2nd Team District 3    
Harrison Christman Noblesville 9 Forward
Roy Noller Hamilton Heights 12 Forward
Daniel  Madren West Lafayette Harrison 11 Midfield
Adam Schluttenhofer McCutcheon 11 Forward
Lucas VanMatre Eastern 12 Midfield
Evan Phillips West Lafayette Harrison 12 Midfield
Nate Smith West Lafayette   12 Defender
Ryan Williams University 11 Forward
Ben Gray Anderson 12 Midfield
Gabe Bowron Fishers 12 Defender
Josh Lovett Noblesville 10 Defender
Collin Hodson Northwestern 12 Midfield
         
ISCA All-District   1st Team    District 4   Boys    
First  Surname School Grade Position
Dillon Stemler Avon 12 Forward
Grant Gold Carmel 12 Defender
Alex Lains Zionsville 12 Midfield  
Levi King North Central 11 Midfield  
Cole Behringer North Central 11 Defender
Conor Murray Guerin Catholic 12 Midfield  
Carlos Caballero Cardinal Ritter 12 Forward
Michael Keller Brebeuf 12 Defender
Caleb Alvarez Avon 11 Defender
Tony Kahl Tri West 12 Forward
Sam Schmidt Zionsville 12 Midfield  
Kirezi Freddy North Central 10 Forward
Jack Muller Carmel 11 Midfield  
Jalen Sanders Pike 12 Forward
Eion O'Neill Park Tudor 12 Midfield  
Jack McNeil Covenant Christian 12 Forward
Diego Cuiriz Avon 11 GK
Adam Gostomelsky Carmel 12 GK
         
ISCA All District 2nd Team District 4 Boys    
Nick Piper Westfield 12 Forward
Jacob Leek Plainfield 10 Midfield  
Jared Kaiser Cathedral 11 Midfield  
Luis Merchan Avon 11 Midfield  
Max Chase Brownsburg 12 Midfield  
Andrew Garvey Guerin Cath. 11 Forward
Max Brown Zionsville 12 Midfield  
Kendall Allen Pike 12 Midfield  
Aidan Watkins Lawrence North 12 Midfield  
Nigel Faulkens North Central 12 Defender
John Call North Central 12 GK
         
ISCA All District 1st Team  District 5 Boys    
First  Surname School Grade Position
Josh  Powell Mt. Vernon HS 12 GK
Jacob Cooley Center Grove 11 GK
Mason Volker East Central 12 Midfield  
Connor Campbell Center Grove 12 Midfield  
Noah Nash Perry Meridian HS 12 Defender
Jannis Anderson Columbus North 11 Defender
Scott Hammond Columbus East High School 11 Defender
Jeffrey Boxberger Mt. Vernon HS 12 Defender
James Pridgen New Palestine High School 12 Forward
Trevor Lenke Lawrenceburg High School 12 Forward
Jarret Whitehouse Mt. Vernon HS 12 Forward
Timmy Annee Perry Meridian HS 12 Forward
Brantley Adams Seymour High School 12 Midfield  
Landon Malott New Castle High School 12 Midfield  
Ian Hussey Columbus North 12 Midfield  
Luke Tuttle Greenfield-Central High School 12 Midfield  
Sean Julian Greenfield-Central 11 Defender
Jared Wilkerson Center Grove 12 Forward
         
ISCA District 5, 2nd Team Boys      
Gus Caito Center Grove 12 Defender
Nathan Weis East Central 11 Midfield 
Alex McGill Columbus North 10 Forward
Adrian Miller Jennings County High School 11 Midfield 
Joe Nerding Franklin Community 11 Forward
Will Barrett Roncalli 12 Forward
Eli Newell Columbus East High School 11 Midfield 
Christian Wolfe Batesville 12 Midfield 
Carson Jones Mt. Vernon HS 12 Forward
Matt Schafer Mt. Vernon HS 12 Midfield 
Rico Hollencamp Columbus North 11 Midfield 
Elliot  Clark Seymour 11 GK
         
ISCA All-District   1st Team    District 6 Boys    
First  Surname School Grade Position
Andrew Cross Evansville Memorial 11 Forward
Elliott Prange Jasper 12 Forward
Alex Foncannon Castle 12 Midfield 
Sam  Bonano Evansville Memorial 12 Forward
Luke Beier Heritage Hills 12 Defender
Ben Yeagley Bloomington South 11 Midfield 
John Bannec Bloomington South 12 Defender
Josue Dubon Jasper 11 Midfield 
Conor King Evansville Memorial 12 Midfield 
Nemanja Gvozdic Evansville North 12 Midfield 
Patrick  Rowe Terre Haute North 11 Midfield 
Andrew Goldsworthy Bloomington North 10 Midfield 
Matthew Goedde Bloomington South 12 Midfield 
Colton White Pike Central 12 Forward
Havard Steffensen South Spencer 12 Forward
Kyson Western Pike Central 11 Midfield 
Branton Abbett Jasper 12 GK
Michael  Bertram Castle 10 GK
         
ISCA All District 2nd Team District 6      
Yakob Wells Bloomington South 12 Midfield 
Michael  Lonnberg Castle 11 Midfield 
Tristen  Brown Evansville Harrison 12 Midfield 
Ashdon Donato Jasper 12 Defender
Leo  Puentes Jeffersonville 12 Midfield 
Elijah Easterday Evansville Bosse 11 Midfield 
Corbin Kaiser Jasper 12 Midfield 
Brodey  Zink Floyd Central 12 Midfield 
Jacob Thompson Salem 12 Forward
Tyler Zigler Terre Haute North 12 GK
Landon Campbell Floyd Central 12 Midfield