Pollsters

2018 ISCA Girls Pollsters

Chair - Greg Davidson, Hamilton Southeastern

 

*Full list coming soon*

 

 

2018 ISCA Pollsters

Chair:  Rob Jordan, Zionsville

 

ISCA 3A Pollsters

Mike Bazin – Crown Point                                        

Rob Jordan – Zionsville

Brian Past - Merrillvile                                               

Jerry Little – North Central

Jim Prasoproulos - Munster                                       

Nick Magdalinos – Warren Central

Jereme Rainwater – Lake Central                              

Kevin Scanlon – Westfield

Todd Sheely – Elkhart Memorial       

Shane Schmidt – Carmel

Rollie Clements – FW Carroll                                   

Brad Barber – Columbus East

Bryan Clouse - WL Harrison                                     

Tom Pollert – Columbus North

Mike Houser - Homestead                                         

Mike Reiter – Castle

Phil Schmidt - Fishers 

Tim Rice – Floyd Central

Chris Spolyar – Anderson                                         

Jason Watkins – Ev Harrison 

                                                                       

ISCA 2A Boys Pollsters

Ben Householter – Mishawaka Marian                     

Bashir Birany – Cardinal Ritter

Brad Duerksen - Northwood

Chris Butler - Frankfort

Alberto Verteramo – SB St. Joseph                           

Derrick Dean - Hamilton Heights

Jorge Berry – Marion                                                            

Joe Asbury – Heritage Hills

John Myers – Bishop Luers                                       

Bill Vieth – Evansville Memorial

Tyrone Rainer – New Castle 

Jacob Western - Pike Central                          

ISCA 1A Boys Pollsters

Todd VanDerWeele – Argos                                     

Ryan Baglow – Indpls. Lutheran

Hank Willems – Bethany Christian                           

Ken Getz - Oldenburg Academy

Kevin Valenti - Cascade        

Greg Mauch – FW Canterbury                      

John Bell – South Spencer

Wes Priest - University                                              

Thierry Schleiss – Vincennes Rivet

Joel Wilson - Rossville                                              

Jake Stengel - Providence