2019 ISCA Boys Top Team Players

School Gender District Player 1st Name Player Last Name Grade
Bethany Christian Boys District 1 Lucas Klopfenstein 12th Grade
Bishop Noll Boys District 1 Joey Minor 12th Grade
Bremen High School Boys District 1 Jacob Heighn 10th Grade
Caston Boys District 1 Noah Howdeshell 12th Grade
Chesterton Boys District 1 Nick Biel 12th Grade
Crown Point Boys District 1 Zach Engle 12th Grade
Elkhart Memorial Boys District 1 Andrew Argueta 11th Grade
Garrett  Boys District 1 Kaleb Samons 12th Grade
Griffith  Boys District 1 Jason Miller 12th Grade
Highland  Boys District 1 Jackson Raycroft 12th Grade
Hobart  Boys District 1 Troy Brown 12th Grade
Illiana Christian Boys District 1 David Gomez 12th Grade
John Glenn Boys District 1 Samuel Thomas 11th Grade
Lake Central Boys District 1 Bryce Gross 12th Grade
LaPorte Boys District 1 Kaleb Cooper 12th Grade
Marian  Boys District 1 Jonny Wang 12th Grade
Merrillville Boys District 1 Anthony Rivera 12th Grade
Michigan City  Boys District 1 Nicholas Bednar 12th Grade
North Miami  Boys District 1 Gavin Dyson 12th Grade
Northridge  Boys District 1 Carter Stoltzfus 11th Grade
Penn  Boys District 1 Max Bender 12th Grade
SB John Adams Boys District 1 Grant Wiarda 12th Grade
SB St. Joseph Boys District 1 Rocky Correa Arroyo 12th Grade
Valparaiso Boys District 1 Breece Walls 10th Grade
Warsaw  Boys District 1 Ethan Grill 11th Grade
West Lafayette Boys District 1 Rukundo Tonge 12th Grade
Wheeler Boys District 1 Dietrich Podlesak 12th Grade
Bellmont Boys District 2 Brendan Gilbert 12th Grade
Canterbury Boys District 2 Joel Groninger 12th Grade
Carroll FW Boys District 2 Chase Hartzog 12th Grade
Concordia Lutheran  Boys District 2 Elijah Zillman 12th Grade
Culver Academies Boys District 2 Benjamin Brummell 12th Grade
DeKalb Boys District 2 Hunter Taylor 12th Grade
East Noble Boys District 2 Michael Klein 12th Grade
Eastbrook  Boys District 2 Simon Manwell 12th Grade
Eastern Boys District 2 Jared Smith 12th Grade
Fishers Boys District 2 Jacob Lawrence 12th Grade
Hamilton Southeastern Boys District 2 Brendan Hench 12th Grade
Heritage Jr./Sr.  Boys District 2 Brett Dodane 12th Grade
Homestead Boys District 2 Rocco Zirille 12th Grade
Huntington North Boys District 2 Kolton Foster 10th Grade
Kokomo  Boys District 2 Gabriel Araujo Lage 12th Grade
Lafayette Central Catholic Boys District 2 Mark Cramer 11th Grade
Manchester  Boys District 2 Harley Kruschwitz 12th Grade
McCutcheon Boys District 2 Jacob Boardman 12th Grade
Muncie Central Boys District 2 Kaleb Thomas 12th Grade
New Castle  Boys District 2 Jarel Coatie 12th Grade
Noblesville Boys District 2 Gabe Imes 12th Grade
Northwestern  Boys District 2 Patrick Bath 12th Grade
Norwell Boys District 2 Conner Torson 12th Grade
Park Tudor Boys District 2 Kevin O’Neill 12th Grade
Pendleton Heights  Boys District 2 Alex Nelson 12th Grade
Tipton Boys District 2 David Tragesser 12th Grade
University  Boys District 2 Jacob Masoncup 12th Grade
Wabash  Boys District 2 Wyatt Davis 12th Grade
Western Boys District 2 Nathan Tuchscherer 12th Grade
Yorktown Boys District 2 Peyton Johnston 12th Grade
Avon  Boys District 3 Hudson Gongwer 12th Grade
Ben Davis  Boys District 3 Kabiru Gafar 10th Grade
Boonville  Boys District 3 Jorden Williams 12th Grade
Brebeuf Jesuit Boys District 3 Will Morelock 12th Grade
Brownsburg Boys District 3 Colin Porath 11th Grade
Carmel Boys District 3 Max Guidry 12th Grade
Cathedral  Boys District 3 Brent Gleason 12th Grade
Connersville Boys District 3 Trevor Young 12th Grade
Crawfordsville  Boys District 3 Kevin Barrera-Chinchilla 11th Grade
Danville Community  Boys District 3 Gavin Quandt 12th Grade
Greenfield-Central Boys District 3 Trevor Sawyer 12th Grade
Greenwood Christian Academy Boys District 3 Gabriel Vessely 12th Grade
Hamilton Heights Boys District 3 Luke Vanderwall 12th Grade
Herron  Boys District 3 Christopher Wagner 12th Grade
Bishop Chatard Boys District 3 George Forsee 12th Grade
Knightstown  Boys District 3 Levi Northern 11th Grade
Lawrence Central Boys District 3 Jayden Wyly 12th Grade
Lawrence North Boys District 3 David Izaguirre 12th Grade
Lawrenceburg  Boys District 3 Zachary Kozlowski 12th Grade
Lutheran  Boys District 3 Micah Mattes 11th Grade
Mooresville Boys District 3 Jonathan Karr 11th Grade
Mt Vernon (Fortville) Boys District 3 Anthony Wallace 12th Grade
New Palestine  Boys District 3 Jon Moore 12th Grade
North Central Boys District 3 Htoo Ray Moo 12th Grade
North Putnam Boys District 3 Dane Spencer 11th Grade
Oldenburg Academy Boys District 3 Adam Huber 12th Grade
Pike Boys District 3 Zachary Smith 12th Grade
Plainfield Boys District 3 Josh Gregg 12th Grade
Ritter Boys District 3 Robiel Fissay 12th Grade
Speedway Boys District 3 Jacob Harmon 12th Grade
Shelbyville Boys District 3 Evan Witte 12th Grade
Tri-West Boys District 3 Samuel Sallee 11th Grade
Warren Central  Boys District 3 Kenneth Gilbert 12th Grade
Westfield  Boys District 3 Emerson vonArx 12th Grade
Zionsville Boys District 3 Alex Carr 11th Grade
Austin  Boys District 4 Zach Stidham 12th Grade
Bloomington North Boys District 4 Austin Himebaugh 11th Grade
Bloomington South Boys District 4 Samuel Roberts 12th Grade
Castle  Boys District 4 Jackson Zimmerman 12th Grade
Columbus East  Boys District 4 Korbin Hatcher 10th Grade
Columbus North Boys District 4 Jesse Williams 10th Grade
Corydon Boys District 4 Chris Smythe 12th Grade
Evansville Central Boys District 4 Owen Odney 10th Grade
Evansville Christian School Boys District 4 Brayden Lovell 11th Grade
Evansville Harrison Boys District 4 Ethan Heim 11th Grade
Evansville Mater Dei Boys District 4 Chris Reising 11th Grade
Evansville Memorial Boys District 4 Jake Kneubuhler 12th Grade
Evansville North Boys District 4 Alex Ozete 12th Grade
FJ Reitz Boys District 4 Nevin Hobgood 12th Grade
Forest Park  Boys District 4 JD Kerber 10th Grade
Franklin Community Boys District 4 Griffin Atkison 9th Grade
Gibson Southern Boys District 4 Justin Barthel 11th Grade
Greenwood Community  Boys District 4 Bryce Gilbert 12th Grade
Heritage Hills Boys District 4 Zach Fortune 12th Grade
Jasper Boys District 4 Jason Mair 12th Grade
Mount Vernon Boys District 4 Xavier Angel 11th Grade
New Albany Boys District 4 Hayden Krebs 12th Grade
North Harrison Boys District 4 Seth Cockerell 12th Grade
Perry Meridian  Boys District 4 Cung Josh Hlei 12th Grade
Providence Boys District 4 Alex Lancaster 12th Grade
Seymour  Boys District 4 Owen Chandler 12th Grade
SHS Boys District 4 Nicolas Thomas 12th Grade
Silver Creek  Boys District 4 Jack Gleason 12th Grade
Terre Haute North  Boys District 4 Kaleb Funk 12th Grade
Terre Haute South  Boys District 4 Ethan Toomey 12th Grade
Washington  Boys District 4 Wade Frances 11th Grade
Whiteland  Boys District 4 Ben Morgan 11th Grade

2019 ISCA Girls Top Team Players

School Gender District Player 1st Name Player Last Name Grade
Andrean  Girls District 1 Bridget Sherman 10th Grade
Argos  Girls District 1 Morgan Dunlap 12th Grade
Bethany Christian Girls District 1 Emma Thomas 12th Grade
Boone Grove Girls District 1 Brook Burbridge 12th Grade
Bremen Girls District 1 Madyson Shumaker 11th Grade
Chesterton Girls District 1 Kaitlyn Kogl 12th Grade
Concord  Girls District 1 Carlee Lantz 11th Grade
Crown Point  Girls District 1 Madi Dross 12th Grade
Culver Academy Girls District 1 Heather MacNab 12th Grade
DeKalb  Girls District 1 Grace Snyder 11th Grade
Elkhart Central Girls District 1 Elley Kuehne 12th Grade
Elkhart Memorial  Girls District 1 Kelsey Knowlton 11th Grade
Goshen Girls District 1 Jocelyn Valderrama 12th Grade
Hammond Bishop Noll Girls District 1 Emily Sutton 12th Grade
Hebron  Girls District 1 Madi Maas 10th Grade
Highland  Girls District 1 Hailey Childress 12th Grade
Hobart Girls District 1 Julia Olmos 12th Grade
Illiana Christian  Girls District 1 Kaylee Evers 12th Grade
Kankakee Valley  Girls District 1 Juliana Barlog 10th Grade
Lake Central Girls District 1 Tatum Damron 11th Grade
LaPorte  Girls District 1 Morgan Llewellyn 12th Grade
Lowell  Girls District 1 Aubrey Banek 12th Grade
Merrillville Girls District 1 Miriam Velasco 11th Grade
Michigan City  Girls District 1 Olivia Shinn 11th Grade
Mishawaka Marian Girls District 1 Olivia White 11th Grade
Munster  Girls District 1 Juliana Nelson 12th Grade
NorthWood Girls District 1 Emma Martz 10th Grade
Penn  Girls District 1 Lauren Schnabbel 12th Grade
Plymouth  Girls District 1 Aubrey Vervynckt 10th Grade
Portage  Girls District 1 Emily Wilusz 10th Grade
Rensselaer Central Girls District 1 Alexis Healey 12th Grade
Saint Joseph  Girls District 1 Halle Gilbert 11th Grade
SB John Adams Girls District 1 Veronica Karban 11th Grade
Valparaiso  Girls District 1 Shea Pendleton 12th Grade
West Lafayette Jr/Sr.  Girls District 1 Alexandria Lynam 12th Grade
West Noble Girls District 1 Neyda Macias 10th Grade
Westview Jr. Sr.  Girls District 1 Paige Riegsecker 9th Grade
Wheeler  Girls District 1 Sydney Eden 12th Grade
Blackhawk Christian Girls District 2 Quinn Doden 11th Grade
Canterbury  Girls District 2 Avery Biggs 10th Grade
Carroll  Girls District 2 Sarah Mullins 11th Grade
Concordia Lutheran  Girls District 2 Taya Werling 12th Grade
Eastbrook  Girls District 2 Natalie Lakanen 12th Grade
Elkhart Christian Academy Girls District 2 Peyton Badskey 12th Grade
Fishers Girls District 2 Kaitlyn Hicks 12th Grade
Hamilton Heights Girls District 2 Jayla Logan 10th Grade
Hamilton Southeastern Girls District 2 Ashley Wilson 12th Grade
Harrison (WL) Girls District 2 Shelby Davis 12th Grade
Heritage Jr/Sr  Girls District 2 Molly Gibson 12th Grade
Homestead Girls District 2 Gabby Torrez 12th Grade
Lafayette Central Catholic Girls District 2 Aubrey Weeks 10th Grade
Leo  Girls District 2 Gloria Coolman 11th Grade
McCutcheon  Girls District 2 Autumn Hogue 12th Grade
Mississinewa  Girls District 2 Kenzi Buck 12th Grade
New Castle Girls District 2 Sarah Gerth 12th Grade
Noblesville Girls District 2 Jensen Summers 12th Grade
Northrop  Girls District 2 Jenel Jordan 11th Grade
Oak Hill Girls District 2 Carlee Biddle 11th Grade
Pendleton Heights Girls District 2 Maddie Likens 12th Grade
Taylor Girls District 2 Fallon Shane 12th Grade
Tri-Central Girls District 2 Lily Stogdill 10th Grade
University  Girls District 2 Whitney Freeman 12th Grade
Wabash  Girls District 2 Maya Benysh 12th Grade
Warsaw  Girls District 2 Audrey Grimm 11th Grade
Western  Girls District 2 Sophia Weigt 12th Grade
Avon Girls District 3 Ally Katterheinrich 11th Grade
Bethesda Christian  Girls District 3 Lena James 12th Grade
Bishop Chatard Girls District 3 Grace Underwood 12th Grade
Brebeuf Jesuit  Girls District 3 Molly Kennedy 12th Grade
Brownsburg  Girls District 3 Madeleine Dawson 12th Grade
Carmel Girls District 3 Mia Glass 12th Grade
Cathedral  Girls District 3 Ellie Sheddy 12th Grade
Danville  Girls District 3 Madyson Depoy 12th Grade
Decatur Central  Girls District 3 Lorena Williams 11th Grade
East Central Girls District 3 Hailey  Fritz 12th Grade
Frankfort  Girls District 3 Lizbeth Cruz Sandoval 11th Grade
Franklin County  Girls District 3 Laura Edwards 11th Grade
Mt Vernon (Fortville) Girls District 3 Riley Hurst 12th Grade
New Palestine Girls District 3 Lucy Miller 11th Grade
North Central  Girls District 3 Isabella Pastore 12th Grade
North Montgomery Girls District 3 Sidney Campbell 11th Grade
Park Tudor Girls District 3 Colina Miroff 10th Grade
Plainfield Girls District 3 Harper Ring 10th Grade
Richmond  Girls District 3 Riley Wetzel 12th Grade
Roncalli Girls District 3 Riley Prewitt 12th Grade
Shelbyville  Girls District 3 Sophie Parker 10th Grade
Sheridan  Girls District 3 Makaela Mosolf 12th Grade
South Dearborn Girls District 3 Izzy Reed 11th Grade
Tri West Girls District 3 Hope Donald 10th Grade
Triton Central Girls District 3 Melanie Moore 12th Grade
Westfield Girls District 3 Allison Bullock 12th Grade
Zionsville Girls District 3 Sophie Brown 11th Grade
Bloomington South Girls District 4 Maggie Doyle 12th Grade
Center Grove Girls District 4 Brianna Poore 12th Grade
Columbus East Girls District 4 Maya Federle 12th Grade
Columbus North  Girls District 4 Lauryn Whitley 11th Grade
Evansville Christian Girls District 4 Moriah Dunham 11th Grade
Evansville Mater Dei Girls District 4 Jill Happe 12th Grade
Evansville North Girls District 4 Aniyah Ryan 12th Grade
FJ Reitz Girls District 4 Macy Broshears 11th Grade
Franklin Community  Girls District 4 Mattie Arcand 12th Grade
Jasper Girls District 4 Isabelle Blazey 12th Grade
Madison  Girls District 4 Kennedy Stidham 12th Grade
Memorial  Girls District 4 Isabel Alexander 12th Grade
Mt. Vernon Girls District 4 Maria Santoro 11th Grade
North Harrison Girls District 4 Lucy Robertson 12th Grade
Northview Girls District 4 Sarah Bryan 12th Grade
Scottsburg  Girls District 4 Allison Schmidt 10th Grade
Seymour High School Girls District 4 Mallory Moore 11th Grade
Sullivan Girls District 4 Debra Smith 11th Grade
Terre Haute South  Girls District 4 Abbi Ward 12th Grade
Vincennes Rivet Girls District 4 Caroline Herman 12th Grade
Washington  Girls District 4 Olivia Devine 9th Grade
2018 Girls Top Team Players
2018 Boys Top Team Players
2017 ISCA Girls Top Team Players
2017 ISCA Boys Top Team Players
2016 Girls Top Team Player
2016 Boys Top Team Players